Skrzynki na piwo 1:45 i figurki, druk 3d.

Oto projekt jednego z klientów – skrzynki na piwsko, w skali 1:45 🙂 O butelkach już myślimy 🙂

Skrzynki na piwo, skala 1:45, wydruk 3d

Skrzynki na piwo, skala 1:45, wydruk 3d

Skrzynki na piwo, skala 1:45, wydruk 3d

Skrzynki na piwo, skala 1:45, wydruk 3d

Skrzynki na piwo, skala 1:45, wydruk 3d

Skrzynki na piwo, skala 1:45, wydruk 3d

W tle postawiłem, jako dodatek, wydrukowane jakiś czas temu, na próbę figurki. Projekt gdzieś z głębi Internetu, chyba z https://www.thingiverse.com/ Zdjęcia takie sobie, ale figurki pierwsza klasa. Ta mniejsza ma wymiary H0 i detalizacją absolutnie nie ustępuje figurkom Preisera w tej skali!. Większa miała być w 1:45, ale coś mi się pomyliło w obliczeniach i jest to ~ 1:37 (~48mm) 🙂 Zdarza się. Jak widać, figurka jest sklejona z dwóch części, wymagałaby szpachlowania i szlifowania tego miejsca. Zrobiłem to po to, aby drukować ja, przez 6 a nie 12 godzin, w końcu to tylko próba. Warstwa 25 mikronów (figurka i skrzynki).

Figurki, wydruk 3d

Figurki, wydruk 3d

Figurki, wydruk 3d

Figurki, wydruk 3d

Wiem, że niektóre rzeczy się opóźniają, ale to brak czasu, wybaczcie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Druk 3D. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Skrzynki na piwo 1:45 i figurki, druk 3d.

 1. I to jest powód, dla którego będę jeszcze częściej do Ciebie zaglądać 🙂

  Figurki drużyny parowozowej to świetny dodatek – ja zakupię do moich zerówkowych paskudek 🙂

 2. Modrzew pisze:

  Wszystko ładnie i pięknie ale Pan Mario zapomniał że są modelarze którzy budują modele w skali 1/87 też z kartonu i brak jest na rynku kół do polskich lokomotyw elektrycznych i spalinowych , trąbek , izolatorów pod pantografy, fotele do lokomotyw jak i samych maszynistów do elektrowozów , jakieś drobne detale pantografów lub wyposażenia ostoi. Myślę że to jest rynek większy niż inne skale. Jest pole do popisu a detale dobrze przemyślane można wykorzystać również i w modelach fabrycznych ,co jeszcze zwiększa liczbę potencjalnych klientów. Czekam może coś kiedyś się ukarze.

  • admin pisze:

   Modrzew, nie „panuj” mi, to Internet 🙂 Cenię Cię i podziwiam jak robisz modele, szybko i precyzyjnie.
   Co do H0, to wydaje mi się, że w tej skali, jest wszystko dostępne, co zamarzy modelarz. Być może się mylę i wyprowadzisz mnie z błędu. Poza tym, jesteś ogarnięty facet, chwyć jakiś program do projektowania 3d i rozrysuj co Ci potrzeba. Wydruk 3d takich drobiazgów jest korzystny cenowo. Niestety nie wszystko do czego są projekty w 1:25, da się po prostu przeskalować do 1:87. Masz pytania? – pisz.

   • modrzew pisze:

    Znowu piszę. A co? Otóż jest wszystko co dusza zapragnie w skali H0 ale dla modelarzy niemieckich. Dla modelarzy budujących modele PKP jest niewiele. Tylko Ostbahn trochę oferuje fototrawek. Jednak nie ma absolutnie kół do serii SM od 02 do 41,korbowodów itp., wbrew pozorom brak polskiego personelu kolejowego, fajnych sprzęgów w 3D , zderzaków okrągłych 500 mm, oraz różnych drobiazgów które można wykorzystać przy budowie ostoi , wózków i wyposażenia dachów i pantografów. Oczywiście ,mogę przysiąść i samemu spróbować. Ale zamiast tracić na to czas wolę budować modele a części kupować np u Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *