Powstaje sprzęg śrubowy w skali 1:45

Witajcie!

Skala 1:45 (0) wydaje się niedoceniana przez modelarzy, z obserwacji forów internetowych, widać, że 1:25 cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem. 1:45 jest wymagająca dla modelarza, jeśli chodzi o odwzorowanie szczegółów, a dostępne modele kartonowe są częściowo uproszczone.
Jednak jest to moja ulubiona skala i robiąc modele staram się aby nie były mniej dokładne niż te w 1:25. Tak jest ze sprzęgiem, do modelu parowozu , którego powstawanie można oglądać na forum Konradusa: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=199963&t=199963&filtr=0&page=1

Sprzęg na poniższych zdjęciach, to już odlew żywiczny. Ponieważ wszystko jest maleńkie i dość delikatne, wymaga pracy z lupą lub okularami powiększającymi i sporo uwagi.

Sprzęg żywiczny, skala 1:45, do modeli kolejowych zdj 4.Sprzęg żywiczny, skala 1:45, do modeli kolejowych, zdj 3.Sprzęg żywiczny, skala 1:45, do modeli kolejowych zdj2.Sprzęg żywiczny, skala 1:45, do modeli kolejowychSprzęg żywiczny 1:45 zdj.1Zmontowany sprzęg jest ruchomy na sworzniach, można go rozłożyć i zaczepić np. wagon, albo złożyć 🙂

W odróżnieniu od sprzęgu w skali 1:25, który powstał z wydruków 3D, ten jest wynikiem pracy ręcznej – części zostały wypiłowane z mosiądzu, a niektóre zlutowane z wytrawionych blaszek i dopiero obrabiane:

Sprzęg śrubowy 1:45 - części

Na dziś w zasadzie sprzęg nie jest dostępny i patrząc na nikłą popularność skali 1:45 zastanawiam się czy warto pracować nad nim w tym kierunku. Ale jeśli ktoś bardzo by go chciał, proszę pisać na biuro@mariomodelario.eu lub w komentarzach, jeśli będzie zainteresowanie, to coś się poradzi.

Pozdrawiam

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dodatki żywiczne, Projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *