Z potrzeby chwili…

Kolega budujący parowozik, zgubił element, konkretnie trzyramienne pokrętło zaworu. Pierwsze co mi przyszło do głowy, to oczywiście WYDRUKOWAĆ! Szybko się pochwaliłem, ale potem przyszło zwątpienie – pokrętło miało średnicę 2mm. Da się? Ta myśl nie dawała mi spokoju, więc szybko spróbowałem.

Pokrętło zaworu, wydruk 3D

Pokrętło zaworu, wydruk 3D

No i się udało! Jestem zachwycony osiągniętym rezultatem. Element jest maleńki i trzeba uważać, bo bardzo delikatny. Nic dziwnego, skoro okrąg i ramiona mają szerokość 0,2mm. Grubość pokrętła 0,25mm.

W projekcie nie ma widocznych na wydruku obłości, w skali mikro dopiero widać, że drukarka nigdy nie wydrukuje idealnie ostrej krawędzi, ale jak mówiłem widać to dopiero na najmniejszych elementach. Tutaj to akurat pożądany efekt.

Kolejne doświadczenie, kolejny sukces 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Druk 3D. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Z potrzeby chwili…

 1. Viking_BB pisze:

  Woow. Powoli wkraczamy w nowy – coraz mniejszy wymiar modelarstwa 😉 Dobrze wiedzieć, że masz takie cudeńka w ofercie, będzie można robić coraz drastyczniejsze detalowo wnętrza parowozów 1:45 🙂

  Pozdrowienia z Beskidów

 2. Aleksander pisze:

  Mam nadzieję że popracujesz nad ofertą pokręteł parowozowych bo to także ujednolicony element wiec wpisuje się w nasze potrzeby:)

 3. Siokszar pisze:

  Ja też gratuluję, a pokrętła do parowozów na pewno się przydadzą w ofercie, sam byłbym chętny na komplet pokręteł do Ty2 w 1:25. A przy okazji – czy będą dostępne komplety kół do tego parowozu wraz z kołami do tendra beczkowego z modelu Ty2 1/2004 Answer. Nie śpieszno mi, lecz byłbym zainteresowany gdyby się pojawiły, jak i wszelkie inne detale tego parowozu.

 4. admin pisze:

  Zaskoczyliście mnie. Zaskoczyliście, bo to nie była oferta, na prawdę chciałem pomóc koledze 🙂 Ale skoro wyszło jak wyszło, to czemu nie. Sądziłem wprawdzie, że oferta „laserków” wyczerpuje temat, ale widać nie. W związku z zaistniałą sytuacją, oczekuję propozycji 🙂 jakie wymiary sobie życzycie, ile ramion itd. Nakrętka na szczycie gratis.

 5. klint pisze:

  Widac ze oferta rosnie, turbogenerator, nity oraz pokretla zaworow sa super. Mariusz oby tak dalej 🙂

  Pozdrawiam.

 6. klint pisze:

  Powiem ze tabliczki wygladaja klawo, zeby jeszcze tylko mozna nabyc godla i cala reszte to pisze sie zaraz na takowe. Bardzo trafny projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *