Szyny kolejowe 1:25

Sporo osób na to czekało, szczególnie Ci, którzy zaopatrzyli się w mocowania, ale jeszcze nie zabrali się za szyny.Szyna kolejowa 1:25, odlana z żywicy Na zdjęciu powyżej szyna i mocowania, że tak powiem surowe, bez malowania.

Zrobienie ładnej długiej szyny, przypominającej kształtem prawdziwą szynę, a nie zbiór sklejonych sześcianów, to nie lada wyzwanie dla modelarza. Spędziłem nad tym wiele wieczorów, po czym stwierdziłem, że mi się nie do końca podoba, wyrzuciłem i zacząłem od początku. Koniec końców, powstała szyna, z której mogę być zadowolony.

Odlewanie tak długiego i cienkiego elementu, też sprawiło mi sporo problemów do rozwiązania i zajęło dużo czasu. Niemniej mam to już opanowane z dobrym skutkiem.

Szyna ma długość 390mm i przekrój zbliżony do szyny S49, pasuje oczywiście do oferowanych tu mocowań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dodatki żywiczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Szyny kolejowe 1:25

 1. Piter63 pisze:

  Kawał solidnej roboty, wygląda jak prawdziwa.
  Kiedy można będzie zamawiać ?

 2. dziadek pisze:

  To jest to na co czekać warto.

 3. PiotrB pisze:

  Witam. Ja kupiłem i jestem zadowolony to w sumie mało powiedziane. Szyny i mocowania od Mario są wspaniałe i oszczędzają mnóstwo czasu. Dzięki Mario i polecam wszystkim zainteresowanym. Mam nadzieje, że powstano takie w skali 1/45. Pozdrawiam. Piotr

 4. Driver24 pisze:

  Super sprawa. Pięknie to wygląda. Kiedy taki zestaw będzie można zamawiać?

 5. Driver24 pisze:

  A czy admin tu w ogóle zagląda? mija prawie dwa miesiące i cisza….

 6. belfast pisze:

  a jaka jest cena tych szyn??

 7. Jacek pisze:

  Szyny i mocowania zrobione baaaaaardzo starannie. Po kosmetycznej obróbce i „zardzewieniu” będą jak żywe. Polecam, bo klejenie szyn (2 mb z ogonkiem) z pasków kartonu, listewek, itp. i ich obróbka to zajęcie takie sobie. Lepiej ten czas poświęcić na cyzelowanie modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *